Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
03.10.2023

Kindlustusjuhtumid

Auto omamine ei ole üksnes mugav, vaid ka vastutusrikas. Sõiduvahend toob lisaks mugavusele kaasa ka lisakohustusi. Üks nendest on auto kindlustamine. Kahjuks juhtub teedel sageli ootamatuid olukordi. Seetõttu on oluline valida õige poliis, mis aitab auto kindlustuskahju hüvitada.

Milliseid kindlustusliike on olemas?

Hoolimata autojuhi sõidukogemusest on juhtimine alati seotud riskidega. Just sellisteks asjaoludeks on loodud kindlustus. Neid on kolme liiki.

  1. Kohustuslik tsiviilvastutuskindlustus – see on kehtestatud kõikidele sõidukiomanikele. Tavaliselt kehtib see kuni 12 kuud ja katab liiklusõnnetuse ajal tekkinud kulud. Sageli aga autojuhid sellega ei piirdu. Asi on selles, et see hüvitab kannatanu kahjud ilma süüdlase kulusid katmata. See tähendab, et kui põhjustate liiklusõnnetuse, hüvitab poliis ainult teise poole materiaalsed kulud. Just nendel põhjustel sõlmivad autoomanikud ka muud liiki kindlustuslepinguid.
  2. Kaskokindlustus on paljudele soodne valik. Kindlustusjuhtumi toimumisel katab see leping mõlema poole kahjud. Lisaks on täiendava kaitse võimalus erinevate ohtude eest. Samuti katab see auto kindlustamisel järgmised kindlustusjuhtumid: vargused, tulekahjud, loodusõnnetused, sõjasündmused jne. Kaskokindlustuse eelised on ilmsed, seega on see kasulik pakkumine.
  3. Roheline kaart – sõiduki kaitse teistes riikides. Välismaale reisijatel on see vajalik soetada auto kindlustuskahju hüvitamiseks väljaspool oma riiki. 

Mida teha kindlustusjuhtumi korral?

Kindlustuslepingut sõlmides peab sõidukijuht hoolikalt tutvuma kõigi selle tingimustega. Selleks, et teenus kindlustusjuhtumi tõttu auto remondi eest tasuks, tuleb nõuetekohaselt ja õigeaegselt vormistada kahju hindavad dokumendid. Kindlustus on miski, mis aitab paljude probleemidega toime tulla. Meie aga tuleme appi sõiduki praktilisel taastamisel.

Enamasti pöörduvad sellistes olukordades autojuhid juhul, kui nad vajavad autole kere remonti, värvimist, veermiku vahetust ja muid taastamistöid. Kindlustusettevõte ja usaldusväärne autoteenindus on iga auto olulised abilised. Seetõttu valige parimad ja end tõestanud. Ohutut liiklemist!