Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
03.10.2023

Sõiduki kahjude hindamine

Kahjuks pole keegi liiklusõnnetuste eest kaitstud. Isegi kogenud sõidukijuhid satuvad liiklusõnnetustesse. Seetõttu on kindlustus kõigile sõidukiomanikele kohustuslik. Liike on mitmesuguseid ja pakkujateks paljud ettevõtted. Ometi on igal juhul oluline auto kahjud õigesti hinnata. See mõjutab kindlustusmaksete suurust. 

Kahjude hindamise kord

Pärast auto sattumist liiklusõnnetusse on kvaliteetse professionaalse analüüsi jaoks oluline registreerida vajalikud aspektid. Seda võib teha teie valitud kindlustusettevõtte töötaja või sõltumatu spetsialist. Paljud autoomanikud kasutavad just teist varianti. Sõltumatu autokahjude hindamine ei ole kallis, kuid aitab kulusid õiglaselt hüvitada. Kuid olenemata sellest, kes analüüsi teeb, on protsessi etapid samad.

  1. Isiklike dokumentide kontrollimine. Selles etapis kontrollib ekspert juhiluba, kindlustuspoliisi ja tehnilist passi. 
  2. Liiklusõnnetuse üksikasjade registreerimine. Arvesse võetakse fotosid, videoid sündmuskohalt ja pealtnägijate ütlusi. Kõik see lisatakse sõiduki kahjude hindamise ekspertiisi kausta.
  3. Kahjustuste tuvastamine. Et auto kindlustusjuhtumiga kaasneb rahaline hüvitis, ei tohi ülevaataja ühtki vigastust tähelepanuta jätta. 
  4. Maksumuse määratlemine. See on üks vastutusrikkamaid etappe, sest sellest sõltub otseselt hüvitise suurus. Kõikide tegemist vajavate tööde maksumus selgub auto kahjusid hinnates. Arvesse võetakse teenuste keskmine hind. Kui remonditööd ületavad sõiduki maksumust, siis loetakse selline sõiduk remondikõlbmatuks. 
  5. Kogu juhtumi dokumentatsiooni koostamine ja kohtule või kindlustusettevõttele esitamine. 
  6. Kindlustushüvitise väljamaksmine.

Meie autoteenindusest on saanud usaldusväärne abiline paljudele omanikele, kes on hinnanud oma auto kahjusid. Millised kahjustused ka poleks, aitame need kõrvaldada. Pärast liiklusõnnetust vajavad autod šassii vahetust, kere remonti koos värvimisega ja muid taastamistöid. Teostame seda kõike kiiresti ja tõhusalt. Õiglane hinnang ekspertidelt, kindlustusettevõtte vastutus ja meie meistrite professionaalsus aitavad sõidukijuhtidel sõidukid taas täielikult kasutusele võtta.