Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
03.10.2023

Kaskokindlustus

Asjata ei muretse autoomanikud oma auto terviklikkuse pärast, sest õnnetuse või ärandamisega kaasnevad suured rahalised kahjud. Ootamatuid kulutusi on võimalik vältida, kui sõlmida auto kaskokindlustus. Vabatahtlik poliisi ostmine kaitseb sõiduki omanikku ka siis, kui ta ise jääb liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi. 

Mis on kaskokindlustus ja millistel juhtudel see kaitseb?

Kaskokindlustus on sõidukitele spetsialiseerunud poliis, mille eesmärk on hüvitada auto kahjustustest ja ärandamisest tulenevad kahjud. Kindlustus katab juhuslikust tulekahjust ja süütamisest tekkivad kahjud, kui autole kukkus jääpurikas või sõidukijuht ei tunnetanud gabariite ja kahjustas keret. Sellised ootamatud sündmused on kaetud kaskokindlustuspoliisiga, pakkudes autoomanikule sularaha või rikete kõrvaldamist kindlustusettevõtte kulul. 

Kuidas valida kaskokindlustust pakkuvat ettevõtet

Enne poliisi valimist tuleb tähelepanu pöörata järgmistele teguritele:

  1. Tegevusloa olemasolu. Tasub veenduda, et ettevõttel on kaskokindlustuse pakkumiseks ametlik tegevusluba. 
  2. Uurige lepingu sisu. Selliseid mõisteid nagu sõiduki konstruktsiooni ja täielik hävimine, kahju ja vargus mõistavad eri kindlustusandjad erinevalt. 
  3. Suhtlemistingimused. Tutvuge lepingus ettevõtte ja kliendi vahelise koostöö tingimustega, toimingutega auto kindlustusjuhtumi tekkimisel. Toimingute ja nõudmiste eiramine vähendab sageli väljamakse suurust või tühistab selle üldse. 
  4. Täpsustage makse ülekande perioodi. Kui kiiresti ettevõtte hüvitise üle kannab. Seda teavet on mõistlik küsida enne lepingu allkirjastamist.

Kui palju kaskokindlustus maksab?

Kaskokindlustuse maksumust mõjutavad paljud kriteeriumid. Sealhulgas järgmised:

  • auto väljalaskeaasta ja mark;
  • teatavate automudelite varguste statistika;
  • teatava automargi komponentide ja varuosade hind;
  • mootori võimsusnäitajad;
  • autoomaniku juhtimiskogemus;
  • autojuhi ja sõiduki kindlustusajalugu;
  • kaskokindlustuse lepingus sisalduv lisateenus. 

Lisaks tuleb hüvitise saamisel (kui on valitud see variant) pöörata tähelepanu sellele, kus autot remonditakse. Kaskokindlustuse hinda mõjutavad ametlikus esinduses või teenindusjaamas tehtud remonditööd. Esimesed on kallimad.