Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine
Lasnamäe
E-R 9.00 - 18.00
L-P Remondiaja broneerimine
Telliskivi
E-R 8.30 - 17.30
L-P Remondiaja broneerimine

Automix - elektritööd

Elektritööd

Auto hooldus on mugavateks ja ohututeks sõitudeks ülioluline. Auto elektritööd hõlmavad teenuseid, mis tagavad auto normikohase toimimise, olgu selleks siis mootori töökindluse või salongivalgustuse tagamine. 

Autoteeninduse AUTOMIX.ee kogenud spetsialistide teenuseid vajatakse nii plaanilise tehnoülevaatuse ajal kui ka ulatusliku kiirremondi korral pärast rikkeid. Selles tekstis käsitleme auto elektriosade remonttööde liike, nende eripärasid ja omadusi.

Elektriosade remonttööde põhiliigid

Auto elektriosade remondi olulisuse mõistmine on vajalik autoga usaldusväärse sõidu tagamiseks. Auto elektriosade hooldustöid on mitmesuguseid:

  1. Autodiagnostika Тallinnas. Päris alguses kasutavad spetsialistid eriseadmeid, et tuvastada ja kiiresti kõrvaldada probleemid seadme elektroonikaga. See on vajalik probleemi täpseks tuvastamiseks ja konkreetse olukorraga sobivate remonttööde soovitamiseks. Regulaarne elektriosade diagnostika ja remont aitavad vältida võimalikke rikkeid, mis tagab sõidu ajal ohutuse.
  2. Aku kontroll ja vahetus. Autoelektrikud Tallinnas kontrollivad pinget, elektrolüüdi taset ja aku üldist seisukorda. Vahetavad aku välja, kui sel on suuri kahjustusi ja seda ei saa parandada või kui aku laetus ei kesta üldse. Teenus toimub mitmes etapis: klemmide lahtiühendamine, vana aku eemaldamine, uue paigaldamine.
  3. Elektrijuhtmete remont. Juhtmeprobleemid põhjustavad raskeid elektririkkeid, nagu lühis, isolatsioonikahjustus. Diagnostika käigus kontrollivad spetsialistid terviklikkust ja otsivad probleemi allikat. Remontima asudes asendavad need kahjustatud lõigud ja parandavad pistikud. Sel on otsustav tähtsus tulevaste soovimatute probleemide vältimiseks. 
  4. Valgustussüsteemide hooldus. See hõlmab esitulesid, tagatulesid, suunatulesid, sisevalgustust. Probleemid võivad tekkida defektsete lampide või lülitite tõttu. Kontroll seisneb kõigi esitulede töö, sealhulgas heleduse ja valgusvihu reguleerituse ülevaatamises. Remondi käigus vahetavad eksperdid välja kahjustatud lambid, vajaduse korral puhastavad kontaktid ja parandavad juhtmestiku.
  5. Autoalarm. Vajalik auto kaitsmiseks varguse ja vandalismi eest. Sageli seisneb probleem andurite rikkes, mistõttu remondi korral vahetavad spetsialistid need uute vastu ning seejärel kontrollivad nende toimimist. Autoalarmi nõuetekohasel paigaldusel ja hooldusel on oluline roll omaniku meelerahu ja auto ohutuse tagamisel.

Elektriprobleemide peamised tunnused

Autode elektriprobleemide peamiste tunnuste mõistmine on õigeaegseks diagnostikaks ja remondiks hädavajalik.

Esiteks: armatuurlaua või salongi ähmane värelev valgus võib viidata probleemidele generaatoris, nõrgale akule või kehvadele juhtmeühendustele. See võib halvendada nähtavust ja vähendada sõiduohutust, eriti pimedal ajal sõites.

Teiseks: kui mootor käivitub raskelt või pöörded kõiguvad, võib see viidata vigasele starterile, aku klemmide korrosioonile või aku tühjenemisele.

Kolmandaks: mootorisektsioonis või salongis tekkiv põlengulõhn või suits viitab suurtele probleemidele elektriseadmetega, nagu elektrijuhtmete ülekuumenemine, lühis või nende süttimine. 

Nõuandeid auto elektriosade probleemide ennetamiseks

Kindlast ja ohutust autosõidust rõõmu tundmiseks tuleb pidevalt järgida soovitusi, mis aitavad teil vältida auto elektriosade probleeme, mis toovad kaasa kuluka remondi:

  • kontrollige regulaarselt klemmide seisukorda - need peavad olema puhtad ja ilma korrosioonita. See võib blokeerida elektrivoolu, põhjustades probleeme mootori käivitamisel;
  • jälgige pingetaset - ostke voltmeeter või kasutage integreeritud pingeindikaatorit, eriti enne pikki sõite või pärast seda, kui autot pole pikka aega kasutatud;
  • kontrollige juhtmekimpe võimaliku kulumise suhtes. Pöörake erilist tähelepanu kohtadele, kus juhtmed võivad vastu teravaid servi hõõruda. Lühise vältimiseks tugevdage lõtvunud ühendused ja vahetage kahjustatud juhtmestik viivitamata välja;
  • hoidke elektrikomponendid puhtana – mustus ja tolm võivad häirida nende toimimist. Puhastage regulaarselt lülitite ja releede ümbrust. Vältige puhastamise ajal liigset niiskust, et vältida vee sattumist tundlikele aladele;
  • kontrollige regulaarselt ja vahetage välja kaitsmed - need kaitsevad elektriahelaid ülekoormuse ja lühise eest.
Hind
Autoremont Auto
kiirremont
Abi maanteel autole Auto
maanteeabi
Autoremont majast majjani Remont
uksest ukseni
Remondi aja broneerimine
01
Esitad sooviavalduse kodulehel automix.ee või helistad +372 5777 4444
02
Meister annab nõu, täidab avalduse ja broneerib lähima aja
03
Määratud ajal vaadatakse auto üle, koostatakse hinnapakkumine.
04
Meister võtab kinnituse saamiseks kliendiga ühendust ja auto läheb remonti.
05
Pärast remonti autot testitakse.
06
Meister teatab kliendile, et auto on valmis.